Ana Sayfaya Dönüş

Ataturkist Manifesto at EndCapitalism.org


Devletin Emek sineması'nı da, Yıkanları da Unutmadık!

6 Nisan 2016


Yıkım tarihi: 21 Mayıs 2013


Bildiğiniz üzere 6 yıldan fazla bir süre önce başlattığım, emek veren herkesin emek verdiği ölçüde yürüttüğü, dünya tarihine geçen mücadeleyle, Wall Street/Londra küresel sermaye panzerlerini ve taşeronu AKP'yi tam 3 sene Emek Sineması önünde durdurmayı başardık!

Ancak DEVLETE AİT ANIT olan Emek sineması küresel sermaye şirketlerine ve AKP yandaşına rant için 21 Mayıs 2013'te dozerle YASADIŞI yıkıldı.

GERÇEKLERİ GİZLEYEN MEDYA, BATI TARAFINDAN BEYNİ YIKANMIŞ OKUMUŞ YIKIMA DESTEK OLDU

AKP destekçisi Kabataş İsmet'in senelerce yönettiği, pek çok beyaz yalakalının çok sevdiği Radikoş ve Atatürk düşmanı Cumhuriyet gazetelerinin AB/D kültürü servislerinin 7-8 ay önceden başlayarak "Emek sineması'nın yeni hali", "yenilenmiş Emek", "restorasyon" haberleriyle sinemaseverlere yedirmeye çalıştıkları AVM binası üstü çakma Emek, 2013'teki YASADIŞI yıkım üzerine yapılmıştır. AKPlamaya çalıştıkları budur!

Bildiğiniz üzere, Radikal, Sabah, Cumhuriyet, Taraf başta olmak üzere medyanın tamamının, EmekSinemasiniYasatalim sitesinde erişilebilecek gerçekleri yıkıma destek vermek için gizlediğini, yalan söylediğini 5-6 sene önce yazdım, sitede duruyor. Hatta çoğunuzun beyninin sahibinin AB/D/BATI/Wall Street küresel sermaye medyası olduğunu da yazdım. Üstelik bu iddiam kanıtlandı!

Emek sineması süreci, TEKEL gibi bir özelleştirmedir dedim daha birinci günden. Başka kimse söylemedi. Binlerce yazı yazıldı, haber yapıldı Emek sineması hakkında ama Türkiye'nin en popüler caddesi olan İstiklal caddesi üzerindeki devlete ait bu dev yapı için yıkımcı şirket devlete kaç para ödeyecek diye bir kişi daha sormadı. Bir kişi!

Bir özelleştirme, üstelik yasadışı bir yıkım sözkonusu ve ilk konuşulan hep paradır özelleştirmelerde, TEKEL, TELEKOM vs. Neden tam 6 sene kimse sormadı, hala sormuyor? Emek sürecinde dönen liberal Atilla Dorsay da sormadı.

Ama daha korkuncu var. Bugün hala insanlar yıkılan Emek Sineması'nın devlete ait olduğunu bilmiyor. Batı devşirmeliği pazarlayan Hürriyet'in Doğan Hızlan'ı, yıkımdan az önce "Emek sineması kamulaştırılmalı" diye yazmıştı, halbuki zaten kamunundu. Üstelik şu an yerine yapılan bina da DEVLETIN/HALKIN. Devletle kira kontratı var ve açıklamıyorlar içeriğini, muhtemelen kontrat geçersiz olduğu için!

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK SORUNU BATI DEVŞİRMELİĞİ/KÖLELİĞİDİR, EMEK'İ YIKAN DA BUDUR!

Tabii gerçeklerin gizlenmesinde Emek mücadelesinde yer alanların çok büyük sorumluluğu/kabahati var. Çoğunun beyni BATI kuklası medya tarafından yıkandığı veya dolar/euro karşılığı TL ile yemlendiği için seslerini çıkarmadılar patron gördükleri BATI yağmacılarına ve taşeronu AKP'ye. Halbuki Blackstone dahil Wall Street/Londra küresel sermaye şirketlerinin isimlerini bile buldum netten, yazdım daha ilk günden.

Dahası da var. Sorun bu soruları, kurtaralım Emek'i dedim 2012'den beri sitede duruyor. Bir iki kişi hariç kimse sormadı! Sonra da bu ülkede niye muhalefet yok diye vızıldanıyor Batıcı okumuşlar. A'dan Z'ye Batı kontrolünde bir ülkede, CHP-MHP-HDP dahil, ancak siz muhalefet ederseniz muhalefet olur! Ceylan derililer maaş alır, pansuman yapar muhalif duygularınıza.

Yazdım Gezi'nin önemini ve Gezi'ye katılanların sandıkta nasıl da Gezi'ye ihanet ettiğini meclisin 12 Eylül ürünü sahte muhalefetine oy vererek. Batıcıysanız kendi geleceğinizi kendiniz satarsınız, bilerek veya bilmeyerek.

Daha 2010'da Atatürk'ün en önemli sözünü yazdım siteye: "Özgürlük ve Bağımsızlık benim karakterimdir!"

Ama tabii ki İNÖNÜ/CHP/ODATV/SÖZCÜ/CUMHURİYET/KENAN EVREN tipi ve dolar/euro seviciliğiyle desteklenen sahte Atatürkçülük geçerli 1945'ten beri Türkiye'de, o nedenle hemen hiç kimse gerçekleri sevmez bu ülkede! İlke ve prensip Atatürk'te vardı, Atatürkçü olduğunu iddia eden zevatta yok!

Bugünün sahte Atatürkçüsünü Batı kulaktan sokma bilgilerle yarattı, içine biraz dolar karşılığı TL koydu!

AKP'nin dincileri ve cahillerinin, sahte milliyetçilerin, liboşların, emperyalizm hizmetindeki çakma solun (Birgün vs.), Batıcı okumuşların, sahte Atatürkçülerin kökü Batı'dır. Bunlar birbirlerini suçlarken, Batı memnundur.

ADALET VE HUKUK DÜZENİ

Istanbul Cumhuriyet Başsavcılığı iddianame hazırlamış birkaç ay önce yani Emek sineması yıkıldıktan 2 sene sonra, yıkımcı şirketlerin, Turkmall ve Akbalık yöneticileri hakkında Adalet çok geç geliyor ve henüz çok yetersiz.

Peki süreç bitti mi ? Tabii ki hayır.

Çakma Emek sinemasını bulunduran AVM binasını BOYKOT için 2 sebep var, minareyi çalan AKP'nin hazırladığı kılıfı reddedeceğimizi göstermek ve Türk milletinin/devletin/halkın mülküne sahip çıkmak. Ama en önemlisi, yağma/rant düzeninin bitirilmesi ve Türkiye'de hukuk düzeni kurulması yolunda vatandaş olarak üzerimize düşeni yapmak!

Peki, zaten devlete ait o yeni bina için nihai çözüm ne derseniz, Kültür Bakanlığı'na bağlı film/sanat merkezi/müze, bu da EmekSinemasınıYaşatalım yola çıkış hedefiyle uyumlu.

Mehmet Kurtkaya
Twitter: @mkurtkaya Twitter: @emeksinema